Jakie okna wybrać do swojego domu?

Rodzaje okien

Okna jednoskrzydłowe Okna jednoskrzydłowe to popularny wybór do domów. Mają jedno skrzydło, które otwiera się na bok. Są łatwe w obsłudze i montażu. W zależności od preferencji, można wybrać okna otwierane na lewo lub prawo.

Okna dwuskrzydłowe Okna dwuskrzydłowe są idealne do większych pomieszczeń. Mają dwa skrzydła, które można otwierać niezależnie. Pozwalają na lepszą wentylację i dostęp do większej ilości światła. Dodatkowo, można je wyposażyć w moskitiery.

Okna trzyskrzydłowe Okna trzyskrzydłowe to rozwiązanie dla osób ceniących przestrzeń i komfort. Mają trzy skrzydła, z których środkowe jest otwierane na bok, a boczne można uchylić. Doskonale sprawdzają się w salonach i jadalniach.

Okna składane Okna składane to innowacyjne rozwiązanie dla osób, które chcą maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Skrzydła okien można składać w sposób harmonijkowy, co pozwala na pełne otwarcie i stworzenie szerokiego przejścia na zewnątrz.

Okna uchylno-przesuwne Okna uchylno-przesuwne to połączenie funkcjonalności i estetyki. Mogą być otwierane na ościeżnicę, co umożliwia wentylację, lub przesuwane na boki, aby uzyskać pełny dostęp do otoczenia. Są również energooszczędne.

Materiały okienne

Okna drewniane Okna drewniane są popularnym wyborem ze względu na swój naturalny urok i ciepło, jakie wniosą do Twojego domu. Wykonane z wysokiej jakości drewna, są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo, izolują dobrze ciepło, co przekłada się na oszczędności energetyczne.

Okna PCV Okna PCV to ekonomiczne rozwiązanie, które jest również bardzo popularne. Wykonane z trwałego plastiku, są łatwe w utrzymaniu i odporne na korozję. Dodatkowo, posiadają dobrą izolację termiczną, co wpływa na redukcję strat ciepła i obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Okna aluminiowe Okna aluminiowe charakteryzują się nowoczesnym Działki Łódź designem oraz wytrzymałością. Ich lekka konstrukcja pozwala na większe przeszklenia, co zwiększa ilość naturalnego światła w pomieszczeniach. Dodatkowo, są odporne na warunki atmosferyczne i nie wymagają dużego nakładu pracy przy konserwacji.

Okna drewniano-aluminiowe Okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie naturalny urok drewna z wytrzymałością aluminium. Zewnętrzna warstwa aluminiowa chroni drewno przed działaniem czynników atmosferycznych, jednocześnie zapewniając nowoczesny wygląd. Dodatkowo, zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną.

Okna stalowe Okna stalowe są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo i trwałość. Wykonane z wytrzymałej stali, są odporne na włamanie i działanie czynników atmosferycznych. Dodatkowo, posiadają dobre właściwości izolacyjne, co przekłada się na oszczędności energetyczne.

Energooszczędność okien

Szyby dwukomorowe Szyby dwukomorowe to jedne z najpopularniejszych rozwiązań na rynku. Składają się z dwóch warstw szkła oddzielonych od siebie komorą powietrzną. Ta konstrukcja pozwala na lepszą izolację termiczną i akustyczną.

Szyby trzykomorowe Szyby trzykomorowe to jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązanie. Składają się z trzech warstw szkła, które są oddzielone od siebie dwiema komorami powietrznymi. Zapewniają one doskonałą izolację termiczną, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania.

Ciepłe ramki Ciepłe ramki to ważny element w kontekście energooszczędności okien. Wykonane są z materiałów o niskiej przewodności cieplnej, co minimalizuje straty energii przez ramy. Dzięki temu unikamy powstawania mostków termicznych.

Warstwy Low-E Warstwy Low-E to specjalne powłoki nakładane na powierzchnię szyb. Pozwalają one na redukcję przenikania promieniowania słonecznego do wnętrza domu, jednocześnie umożliwiając zachowanie naturalnego światła.

Systemy uszczelniające Systemy uszczelniające są kluczowe dla trwałości i efektywności energetycznej okien. Dobre uszczelnienie zapobiega przeciekom powietrza i wody, co chroni przed utratą ciepła i powstawaniem wilgoci wewnątrz pomieszczeń.